Rodzinny Dziennik Ekspedycyjny

Rodzina Nowickich

Rodzina Nowickich

Jesteśmy rodziną kochająca podróże i przygody. Ciągle nas gdzieś „nosi, zwłaszcza mnie, dlatego razem z „kapitanem” Krystianem i innymi uczestnikami ekspedycji wsiedliśmy na pokład statku, aby zobaczyć, poznać, nauczyć się, zachwycić, zapamiętać, wspominać … aby przeżyć przygodę w 23 polskich parkach narodowych. Dzieci rozwijają się, uwrażliwiają na otaczający nas świat, uczą się obserwować, przyzwyczajają się do aktywnego spędzania czasu. Z Dziką Odyseją wiązało się również sporo różnych wyrzeczeń i uczuć, trudności z pogodzeniem wypraw z codziennym życiem: pracą, obowiązkami szkolnymi, uroczystościami rodzinnymi, chorobami, kwestiami finansowymi, zmęczeniem. A jednak jak tylko mogliśmy, to jechaliśmy! Uczestnictwo w Dzikiej Odysei było dla nas motywacją do wypraw w niesamowite miejsca, do których może sami nigdy byśmy nie dotarli… 

Poznaj każdego z nas!

Ania Nowicka

Nasza zdolna "aktorka"; pełna energii i pomysłów. Mając do wyboru wyjazd pod namiot na Mazury, czy w góry, wybierze to pierwsze. Uwielbia spędzać czas z koleżankami. Zwierzęta, które lubi najbardziej to kanarki (zwłaszcza swojego kanarka Czubusia) i pandy, a z żyjących w polskich parkach narodowych – wydry.

Maciek Nowicki

Prawdziwy maniak górski. Wszystkie wolne chwile spędza przy mapach. Czyta książki podróżnicze i ogląda filmy o tej tematyce. Uwielbia sport i gry planszowe. Zapytany o ulubione zwierzę, które spotkać można w polskim parku narodowym, odpowiada: "Kozice, bo żyją wysoko w górach".

Wojtek Nowicki

Tata mocno stąpający po ziemi. Dzięki Niemu docieraliśmy na spotkania Dzikiej Odysei, bo tylko On w tej rodzinie jest "czynnym" kierowcą. Złota rączka, lubi być na bieżąco z ciekawostkami naukowymi. Gra na tablecie i gitarze, a w wolnych chwilach śpi lub montuje filmy – relacje z wypraw.

Kasia Nowicka

Mama kochająca podróże, zwłaszcza górskimi szlakami. Nie lubi siedzieć w domu; organizuje większość rodzinnych wyjść i atrakcji. Jest plastyczką uwielbiającą czytać swoim dzieciom książki, umilając w ten sposób długą drogę samochodem do celu. Na Dzikiej Odysei była najczęściej kamerzystą; pisała rodzinny dziennik ekspedycyjny.

Park narodowy oczami rodziny

Odyseja przebiega szlakiem 23 parków narodowych w Polsce

Tatrzański Park Narodowy

Wielkopolski Park Narodowy

Park Narodowy Bory Tucholskie

Słowiński Park Narodowy

Poleski Park Narodowy

Narwiański Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy

Magurski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Białowieski Park Narodowy

Babiogórski Park Narodowy

Bieszczadzki Park Narodowy

Pieniński Park Narodowy

Roztoczański Park Narodowy

Drawieński Park Narodowy

Gorczański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy

Świętokrzyski Park Narodowy

Woliński Park Narodowy

Karkonoski Park Narodowy

Wigierski Park Narodowy

Pieniński Park Narodowy

Park Narodowy „Ujście Warty”

Park Narodowy Gór Stołowych

Dowiedz się co robiliśmy w Parkach Narodowych

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy