MEDALION „OKO ODKRYWCY”

10 paź 23

Z każdą odkrywczą wyprawą wiążą się jakieś skarby, znaleziska i pamiątki przypominające o przeżytych przygodach. Dla wszystkich, którzy podejmą wyzwanie Dzikiej Odysei i zakończą ją z sukcesem, przygotowaliśmy wyjątkowy medalion, który nosi nazwę: „Oko odkrywcy”. Medalion robi wrażenie i przypominać będzie o przeżyciu niezapomnianej przygody.

 

Medalion jest najważniejszym artefaktem przygodowego świata Dzikiej Odysei. Dopracowaliśmy jego pierwotną wersję i nadaliśmy mu jeszcze więcej znaczeń. Pierwszą wersją medalionu był srebrny egzemplarz rozdawany na zakończenie Dzikiej Odysei Ekspedycji Pionierów 2019-2021. Jego nazwa „Ostrze pionierów” nawiązywała do ostrza kamiennego narzędzia używanego przez ludzi, którzy jako pionierzy w odległej przeszłości odkrywali terytorium lodowego olbrzyma, czyli lądolodu skandynawskiego. Srebrny kolor nawiązywał do surowej skały i narzędzia.

 

Tym razem medalion wykonany jest z metalu imitującego brudne złoto. To nawiązanie do skarbu wyciągniętego ze skrzyni. Kształt medalionu poza małymi korektami nie uległ zmianie. Teraz widzimy w nim coś na kształt oka. Źrenicą jest symbol Dzikiej Odysei, kontur tęczówki stworzony jest z pierścienia złożonego z 23 przyrodniczych symboli oznaczających poszczególne parki narodowe. Nad przyrodniczym kręgiem widnieje napis: ODKRYWCA PARKÓW NARODOWYCH, a poniżej pierścienia: DZIKA ODYSEJA.

 

TAJEMNICZY KLUCZ NA REWERSIE

Inspirujący jest rewers medalionu, który skrywa tajemniczy klucz. Jest nim odpowiedź na pytanie, w jakiej kolejności można odkrywać parki narodowe? Jest to kolejność zgodna z „Opowieścią prowadzącą w głąb dzikiego królestwa” dostępną na stronie internetowej Dzikiej Odysei w zakładce PARKI i z kalendarzem zaproponowanym w poradniku Dzikiej Odysei w makiecie KALENDARZ PRZYGODY. Nie jest to jednak proste, aby zobaczyć na medalionie właściwą kolejność odkrywanych parków.  Zapraszamy do odkrywczej zabawy rodem z Indiana Jones. Po dokładnym przyjrzeniu się symbolom widzimy, że są to ich lustrzane odbicia ułożone w pewnej kolejności. Wprawny odkrywca od razu zobaczy tu pułapkę pójścia na łatwiznę i odczytania kolejności zaczynając od symbolu kozicy. Do klucza należy podejść niczym archeolog odczytujący starodawne napisy wyryte w kamiennych tablicach starożytnego Egiptu. Zgodnie z metodą szlak należy przeczytać prowadząc palec z góry na dół, zaczynając od prawego końca szlaku i podążając w lewą stronę. Drugą możliwością oczytania drogi jest odbicie wszystkich symboli w miękkim materiale (najlepiej w plastelinie). Wtedy wszystko staje się proste i czytelne. Symbole układają się w szlak ułożony we właściwej kolejności. Ostatnim etapem odczytania tajemniczego klucza jest poznanie jaki park narodowy kryje się za danym symbolem. Tu niezbędny jest OBRAZ PRZYGODOWSKAZU. Na nim znajduje się symbol Polski odbity w ziemi i wyłaniające się z niej symbole wykonane ze szlachetnego metalu. Symbole znajdują się w miejscu, lub w pobliżu prawdziwej lokalizacji parku narodowego. Tu potrzebna jest już prawdziwa mapa Polski z nazwami parków narodowych.

 

JAK ZDOBYĆ MEDALION DZIKIEJ ODYSEI

Aby zdobyć unikatowy medalion jako trofeum dla rodziny należy wziąć udział w naszej odysejowej przygodzie „Zdobywcy medalionu”. Każdy rodzinny zespół ekspedycyjny musi wykazać, że był we wszystkich parkach narodowych. Procedura:

  1. Ekspedycyjny zespół podejmujący wyzwanie zgłasza się przez formularz kontaktowy na stronie internetowej Dzikiej Odysei, że wyrusza lub jest już w przygodzie Dzikiej Odysei.
  2. Przybywając do danego parku narodowego należy zrobić zdjęcie rodzinnego zespołu ekspedycyjnego przy oficjalnej, czerwonej tablicy z nazwą parku narodowego znajdującej się w wielu miejscach.
  3. Po udokumentowaniu 23 zdjęć na których widać zespół przy 23 tablicach z 23 polskich parków narodowych, należy tę dokumentację wysłać na adres: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl
  4. Po potwierdzeniu dokumentacji zespół zostaje powiadomiony o dacie i miejscu wręczenia medalionu przez organizatora. Ceremonia medalowa odbywa się raz w roku w uroczystym wydarzeniu.

Zobacz inne realizacje etapu

OGIEŃ SAFARI ROZŚWIETLAJĄCY DEKADĘ 2022-2032

CEREMONIA MEDALOWA RODZIN W MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI

PRZYGODOWA STRONA INTERNETOWA

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy