IDEA SZKOLNEJ PRZYGODY

Rozpalamy przyrodnicze pasje w szkole

22 lut 22

Jeżeli jesteś nauczycielką/nauczycielem w szkole podstawowej i szukasz dla swoich dzieci inspirującego projektu rozwijającego talenty, który jednocześnie pomoże na nowo uczynić z klasy zgrany zespół (po nauczaniu zdalnym w czasie epidemii) i wzmocni zdrowie psychiczne uczniów nadszarpnięte lękiem związanym z widmem wojny – to jesteś na dobrym szlaku. Nic tak bowiem nie integruje i regeneruje jak niezapomniana przygoda na łonie przyrody. Projekt Szkolne Safari pomoże dzieciom zanurzyć się w świat pięknej, dziewiczej przyrody pełnej fascynujących tajemnic i niezwykłych skarbów. Będziemy razem odkrywać talenty przyrodnicze dzieci, pobudzać ciekawość świata, odkrywać parki narodowe i piękno naszego kraju.

 

Wszystkie aktywności podejmowane w ramach projektu rozłożone są na cały rok szkolny. Dzięki przygodom rozłożonym w czasie dzieci uczestniczą w długofalowym procesie regeneracyjnym, edukacyjnym i wychowawczym. Przygody, zadania i aktywności są dynamiczne oraz różnorodne, dzięki czemu dzieci odbierają program jako niezapomnianą przygodę. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie!

 

Oto przygodowe wyzwania do podjęcia:

* wyprawa do najbliższego parku narodowego,
* stworzenie w klasie dzikiej bazy,
* twórcze wyrażenie wspomnień i odkryć,
* przygotowanie prezentacji o parku narodowym dla dzieci z innych rejonów kraju,
* zbiórka funduszy na szkolne safari dla dzieci z innych rejonów świata,
* organizacja szkolnego święta podsumowującego przygodę.

 

W przygodowe wyzwania projektu można wpleść treści z innych przedmiotów dzięki temu jako nauczyciel klas 1-3 stworzysz unikatowy program realizowany przez cały rok szkolny, a nawet trzy. Jeżeli do przygody chcemy zaangażować dzieci starsze to projekt doskonale sprawdzi się na lekcjach biologii lub geografii. Projekt z pewnością wzbogaci ścieżkę rozwoju zawodowego i sprawi, że trwanie w awansie będzie dziką przygodą!

 

Projekt Szkolne Safari jest częścią całego edukacyjnego świata Dzikiej Odysei®, dzięki temu dzieci i nauczyciele otrzymują treści, materiały, doświadczenia, przygody w parkach narodowych tworzone od 2012 roku. Dziesięcioletnie doświadczenie twórcy programu, dwukrotne odkrycie wszystkich polskich parków narodowych na Szlaku Dzikiej Odysei sprawia, że projekt jest wiarygodny, przepełniony radością, autentycznością a treści przekazywane są w sposób dynamiczny, angażujący, interesujący i budzący przyrodniczo-podróżnicze talenty.

 

Skontaktuj się z nami! Prześlemy szczegółowy opis edukacyjnych wyzwań do podjęcia.
Wyruszymy razem na Szkolne Safari i odkrywajmy polskie parki narodowe.

Zobacz inne projekty

TANZANIA 2019

Raport ekspedycyjny

SEZON 2018-2019

Było dziko!

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy