OGIEŃ SAFARI ROZŚWIETLAJĄCY DEKADĘ 2022-2032

01 cze 22

W tym wyjątkowym Dniu Dziecka rozpoczynamy odliczanie. Przed nami ostatnia dekada do obchodów 100-lecia idei parków narodowych w Polsce (2022-2032). To dziesięciolecie będzie kluczowe pod wieloma względami. Przede wszystkim będzie to dekada odpowiedzialności za przyrodę i pokój na świecie. U progu „dzikiej dekady” razem z pionierskimi rodzinami, które odkryły 23 parki narodowe na Szlaku Dzikiej Odysei rozpaliliśmy symboliczny Olimpijski Ogień Safari. Stało się to podczas uroczystej ceremonii medalowej w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Płonący ogień symbolizuje czystą radość i przyrodnicze pasje pionierskich rodzin, które mają rozpalać zamiłowanie przyrody w następnych rodzinach z całej Polski. Wszystko dokonało się w Centrum Olimpijskim, które kształtem swym przypomina arkę. Od dziś ogień ten będzie płonął i oświetlał drogę wszystkim, którzy podążą Szlakiem Dzikiej Odysei.

Jeżeli uda nam się ten ogień utrzymać do 2032 roku, a wraz z nim pokój i piękno parków narodowych, będzie to najwartościowszy prezent dla naszych dzieci, którym życzymy wszystkiego najdzikszego. Wyruszamy w dziesięcioletnią podróż – do 2032 roku. Podróżujmy razem rozpalając przyrodnicze pasje.

Zobacz inne realizacje etapu

MEDALION „OKO ODKRYWCY”

NAGRODA UZNANIA ZA NAJCIEKAWSZY DZIENNIK EKSPEDYCYJNY

PRZYGODOWSKAZY DZIKIEJ ODYSEI

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy