PORADNIK DZIKIEJ ODYSEI 2023/2024

31 sie 23

Droga jest tak samo ważna jak sam cel. To afrykańskie przysłowie przyświecało powstawaniu nowej wersji poradnika dla uczestników przygodowego wyzwania. Poradnik to drugie, po stronie internetowej, narzędzie naszego pakietu edukacyjnego przygotowanego dla wszystkich, którzy chcą się zmierzyć z wyzwaniem odkrycia wszystkich 23 parków narodowych w ramach jednego wyzwania.

 

Poradnik to skarbiec cennych informacji, które pozwolą zorganizować całą ekspedycję i zadbać o ważne szczegóły. Zebraliśmy w nim 16 tematów, które warto podjąć, przemyśleć i dobrze zorganizować. Szesnaście tematów tworzy nie lada złożony ekosystem aktywności, w którym warto dobrze się poruszać, aby zachować dyscyplinę projektową. Poradnik został podzielony na trzy części. Każda z nich odpowiada danemu etapowi ekspedycji: „przed ekspedycją”, „podczas ekspedycji” i „po ekspedycji”. Jakie tematy w nim podejmujemy? Oto one:

 

 1. Projektowanie trasy
 2. Kalendarz przygody
 3. Inspirujące przykłady
 4. Wyposażenie
 5. Noclegi i jedzenie
 6. Transport
 7. Budżet ekspedycyjny
 8. Przygodowe wyzwania
 9. Edukacja w parku
 10. Dzika księga życia
 11. Ogień safari
 12. Bezpieczeństwo
 13. Dziennik ekspedycyjny
 14. Medalion odkrywców
 15. Podzielcie się dobrem
 16. Twórzmy razem przygodę

 

Do tematów dołożyliśmy wiele inspirujących dodatków. Jednym z nich jest przykładowy kalendarz całej ekspedycji. Zaprojektowaliśmy trasę – miesiąc po miesiącu – aby wziąć udział w przyrodniczych misteriach i zachwycających zjawiskach. Możecie też z nami pośpiewać – mamy autorskie piosenki pełne radości i przygody.

 

Poradnik w ekologicznej wersji PDF jest do pobrania na naszej stronie internetowej w zakładce PORADNIK https://dzikaodyseja.pl/poradnik/. W niektórych parkach narodowych można go także zobaczyć w wersji wydrukowanej. Miejcie go zawsze przy sobie a będzie dziko!

Zobacz inne realizacje etapu

MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI W WARSZAWIE PARTNEREM DZIKIEJ ODYSEI

PKO BANK POLSKI PARTNEREM STRATEGICZNYM DZIKIEJ ODYSEI

DZIKA ODYSEJA W POLSKIM RADIU DZIECIOM

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy