Refleksja rodziny Łuszczaków ze Świętokrzyskiego PN

Dziennik wypraw

Safari po północnych rejonach dzikiego królestwa.

Ekspedycję w Świętokrzyskim Parku Narodowym rozpoczęliśmy od wejścia na Łysą Górę wraz z Pracownikami Parku. Wybraliśmy szlak przez Puszczę Jodłową. Jest to mniej uczęszczany, ale znacznie przyjemniejszy szlak, w cieniu starych jodeł. W trakcie spaceru rozpoznawaliśmy gatunki drzew występujące na tym obszarze i dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta można tu spotkać. Dzieci uczyły się też pięter lasu. Potem udaliśmy się zobaczyć główną atrakcję, gołoborza czyli rumowiska skalne utworzone w wyniku wietrzenia się skał. Nie omieszkaliśmy wstąpić również do znajdującego się na Łysej Górze, klasztoru Benedyktynów Świętokrzyskich. Potem udaliśmy się do naszej Dzikiej Terenowej Bazy w celu rozbicia namiotu.

Następnego dnia odwiedziliśmy Rezerwat przyrody Zachełmie, znajdujący się w dawnym kamieniołomie. Była to bardzo ciekawa wyprawa, bo mogliśmy się poczuć ja prawdziwi odkrywcy albo paleontolodzy. W kamieniołomie kilkanaście lat temu dokonano sensacyjnego odkrycia. Znaleziono tu ślady Tetrapoda –prawdopodobnie pierwszego czworonoga, który wyszedł z wody na ląd. W kamieniołomie, można też zobaczyć skamieniałe, spękane po wyschnięciu, dno morza oraz inne ciekawie ukształtowane skamieniałości.

Ponieważ pogoda uległa pogorszeniu, nasz pobyt w Górach Świętokrzyskich został skrócony i następnego ranka udaliśmy się do kolejnego Parku na trasie ekspedycji uzupełniającej Dziką Odyseję.

Pozdrawiamy i do zobaczenia na szlaku

Zobacz refleksje innych rodzin

Refleksja rodziny Nowickich ze Świętokrzyskiego PN

Rodzina Nowickich

Rodzina Karczów W Świętokrzyskim PN

Skarbiec Rodzinnych Wspomnień

Rodzina Łodzińskich W Świętokrzyskim PN

Skarbiec Rodzinnych Wspomnień

Filmy
Zobacz filmy
Refleksje
Zobacz refleksje
Podcasty
Zobacz podcasty
Twórczość
Zobacz twórczość

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy