PRZYGODOWA STRONA INTERNETOWA

20 lip 23

Przemierzając ocean treści w Internecie udało nam się odnaleźć dziesięć stron internetowych poświęconych wszystkim polskim parkom narodowym. Łączy je jedno – przede wszystkim są to „tablice informacyjne” o parkach narodowych stworzone w podobnym kluczu: informacje o dacie powstania parków, powierzchnia terenu, specyfika geologiczna, bioróżnorodność (flora i fauna). Do tego mapy, zdjęcia i … i prawie zawsze to wszystko, co tam można znaleźć. Poznając je wszystkie można wyczuć ten sam styl narracji: informacyjny. Nasza strona internetowa pod tym względem jest inna. Koncentrujemy się na odkrywczym doświadczeniu parków narodowych, o doświadczeniu opowiadamy i do niego zachęcamy.

 

Prace nad tym narzędziem edukacyjnym nigdy się nie kończą. Zawsze można coś ulepszać, dodawać, zmieniać, przekładać. Strona internetowa jest niczym przyroda w parkach narodowych poddana wszystkim żywiołom – zmienna i dynamiczna. Są jednak momenty, gdy można podziwiać krajobraz i cieszyć się imponującymi widokami. To jeden z takich momentów. Ten element pakietu edukacyjnego można też porównać do klimatycznej restauracji, która zaprasza do niepowtarzalnych wnętrz i zachęca skorzystania ze smacznego menu. Dla uczestników przygodowego wyzwania przygotowaliśmy, takie miejsce w Internecie, które zbiera wszystko w jednej przestrzeni. To tu poznacie tożsamość, dziedzictwo i organizację naszej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej.

 

Oto co mamy w naszym przygodowym menu dla wszystkich „głodnych przygód”:

 

PORADNIK. Kompendium wiedzy, informacji, porad i rozwiązań, dzięki którym organizacja całego wyzwania Dzikiej Odysei staje się realna. Barwny poradnik jest do pobrana w formie pliku PDF.

 

PARKI. Inspirujący panel edukacyjny złożony z 23 podstron, przekierowujących do 23 parków narodowych. Stworzyliśmy jedną opowieść prowadzącą przez wszystkie 23 polskie parki narodowe. Dzięki takiej prezentacji parków, uczestnicy stają się bohaterami jednej przygody złożonej z dwudziestu trzech rozdziałów. Dla każdego parku przygotowaliśmy trzy wyzwania do podjęcia w terenie.

 

DZIENNIKI. Zobaczcie dzienniki ekspedycyjne rodzin, które już tego dokonały! To jest naprawdę realne, aby z dziećmi odwiedzić 23 parki narodowe – możliwe nawet, jeżeli tworzycie sporą gromadkę. W skarbcu rodzinnych wspomnień zamieściliśmy ponad czterysta relacji: filmy, podcasty, wpisy blogowe i wszelaką twórczość. Ten skarbiec to nieoceniony bank inspiracji.

 

EKSPEDYCJE. Tu dokumentujemy naszą wieloletnią kampanię edukacyjną, która posiada swój niepowtarzalny rytm. Wspólne wyprawy rodzinne przeżywane podczas „Ekspedycji Odkrywców” przeplatane są latami popularyzowania idei odkrywania parków narodowych na wszelkie sposoby w ramach programu „Rodziny na szlaku”. W 2032 roku w tej zakładce zobaczymy pełny obraz naszej przygody.

 

OPOWIEŚCI. Prezentujemy tożsamość Dzikiej Odysei, która kształtowała się podczas dziesięcioletniej historii wypraw do parków narodowych w Afryce, Laponii i w Polsce. To dziesięć lat dziedzictwa w pigułce, obejmujące lata 2012-2022.

 

PROJEKTY. Dzika Odyseja to wieloletnia kampania edukacyjna popularyzująca odkrywanie polskich parków narodowych na wszelkie sposoby. Oprócz inspirowania rodzin do organizacji tej wyjątkowej ekspedycji, inspirujemy także dzieci i młodzież. Zobaczcie, jak to robimy w programach: „Dziecięce Parki Narodowe”, „Szkolne Safari” oraz w programie wolontariatu: „Odyseja talentów”.

 

Niebawem damy Wam w ręce kolejne narzędzie. Obiecujemy – będzie dziko!

 

Na Dziką Odyseję zaprasza Krystian Tyrański oraz strategiczni partnerzy: Polskie Parki Narodowe i PKO Bank Polski. Do zobaczenia w parkach narodowych, pa pa! Niezapomniana przygoda trwa!

Zobacz inne realizacje etapu

OGIEŃ SAFARI ROZŚWIETLAJĄCY DEKADĘ 2022-2032

ZWIĄZEK DUŻYCH RODZIN „TRZY PLUS” PARTNEREM DZIKIEJ ODYSEI

ODYSEJA TALENTÓW – WOLONTARIUSZE W PRZYGODZIE

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy