Słowiński Park Narodowy

Dziennik wypraw

Odkrywcze doświadczanie Parku

To była niezapomniana wyprawa do krainy wody, wiatru i piasku. Dla wszystkich głodnych dzikich przygód, przygotowaliśmy odkrywcze doświadczenie w formie opowieści złożonej z pięciu części,  opowieści powiązanej dwudziestoma trzema linkami.

 

NASTROJOWY PARK NARODOWY

Rozpoczynając przygodę w Słowińskim Parku Narodowym dotknij dzikości zawartej w krajobrazach, w żywiołach i w dźwiękach. Zobacz zimowe krajobrazy Słowińskiego Parku Narodowego ujęte w krótkim filmie z podkładem muzycznym (YouTube). Posłuchaj odgłosu spokojnego Morza Bałtyckiego (YouTube) oraz odkryj Park zatrzymany w czasie (Instagram).

 

NA TERYTORIUM LODOWEGO OLBRZYMA

W naszej podróży przychodzi czas na zgłębianie przyrodniczych tajemnic, na inspirujące rozmowy o lodowcowej tożsamości Słowińskiego Parku Narodowego oraz na opowieści o skarbach i inspirujących miejscach. Odkryjmy razem, że żyjemy na ziemi uwolnionej z lodu. Pomoże nam w tym krótka animacja (Facebook). Na chwilę usiądź w Strefie Dzikich Opowieści i weź udział w odkrywczej rozmowie (YouTube). Utrwal wszystkie wiadomości (Spotify), oraz odkryj inspirujące miejsce – Muzeum Parku w Czołpinie (audycja w Polskim Radiu Dzieciom).

 

TO MIEJSCE JEST ŹRÓDŁEM WIELU DOŚWIADCZEŃ

Ile ziaren piasku na wydmach, tyle odkrywczych doświadczeń w życiu. Czas zanurzyć dłonie w piasku i wyciągnąć kilka ziarenek. Każde ma swoją wartość i jest wielkie w oczach odkrywcy. Przed nami ziarenka wrażeń, refleksji i raportów uczestników ekspedycji do Słowińskiego Parku Narodowego, która odbyła się 10 lutego 2024 roku. Pierwsze ziarenka, to wrażenia odkrywców wypowiedziane w wywiadzie, w Polskim Radiu Dzieciom. Następne, to relacje i refleksje odkrywców wypowiedziane w audycji Polskiego Radia Dzieciom. Jest jeszcze ziarenko – filmowy klip młodego filmowca odkrywającego parki narodowe (Tik Tok).

 

TO MIEJSCE ODCISKA SIĘ W ŻYCIU NA ZAWSZE

Oprócz ziarenek odkrywczych doświadczeń są także pieśni odległych wspomnień. Jedne utrwaliliśmy w rodzinnych dziennikach ekspedycyjnych stworzonych przez uczestników Dzikiej Odysei Ekspedycji Pionierów 2019-2021 (YouTube) i w dzienniku pokładowym z ekspedycji (YouTube). Następna pieśń  jest filmową przygodą Dzikiej Odysei 2015-2017 (YouTube).

Tych wszystkich wspomnień nie da się włożyć między bajki, chodź i je stworzyliśmy dla dzieci. W słuchowisku „Strażnicy Dzikiego Królestwa” Słowiński Park Narodowy wybrzmiewa w odcinkach: Przygoda na dzikich wydmach, Na brzegu prastarego lasu oraz Słoneczny patrol.

 

CZAS NA TWOJĄ WYPRAWĘ

Dodaj swoje ziarenko i niech zabrzmi pieśń radości. Podejmij wyzwanie! Odkryj Słowiński Park Narodowy i wszystkie parki narodowe w Polsce. Życzymy, aby w odkrywczym doświadczeniu przyrody udało się ujrzeć swoje naturalne piękno i posiąść mądrość życia.

 

***************

 

Na niezapomnianą przygodę zapraszają:

Organizator: Dzika Odyseja. Ogólnopolska kampania edukacyjna

Partnerzy strategiczni: Polskie Parki Narodowe

Patronat medialny: Polskie Radio Dzieciom

Partnerzy Przygody: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Kampania Społeczna „Aktywny Bakcyl” oraz Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”

Zobacz wspomienia z innych parków narodowych

Wigierski Park Narodowy

Odkrywcze doświadczanie Parku

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy