DWIE W ROK! – EKSPEDYCJE DO PARKÓW NARODOWYCH

27 paź 23

Wydawałoby się, że w całej, dziesięcioletniej strategii naszej edukacyjnej kampanii, czas na podróżowanie do parków narodowych określony jest w ekspedycjach odkrywców. Wtedy to podejmujemy wyzwanie, aby z rodzinami wyruszyć w Polskę i w 23 miesiące odkryć 23 parki narodowe. Okazuje się, że organizacja tego przedsięwzięcia na szeroką skalę w czasie realizacji etapu „Rodziny na szlaku” wymaga o wiele więcej. W 2023 roku dla potrzeb organizacji udało się przeżyć aż dwie odyseje! Owszem, były krótkie, szybkie i robocze, ale przyniosły wiele odkrywczych spostrzeżeń.

 

Pierwsza z nich odbyła się w dniach 23.01.-16.02.2023. Była to „Odyseja dyplomatyczna 2023” podczas której odbyły się spotkania ze dyrektorami parków narodowych i z pracownikami z różnych działów. Określaliśmy zadania do wykonania na nadchodzący rok, w tym wyznaczaliśmy lokalizacje przygodowskazów. W dwadzieścia roboczych dni Krystian Tyrański dotarł do dwudziestu trzech parków narodowych. 20 dni robocze i 23 parki – to pięknie się składa w 2023 rok. Tego rodzaju „ekspresowa ekspedycja” wymaga wielkiej dyscypliny projektowej. Druga z kolei została zrealizowana w dniach 09.10 – 10.11.2023. Nosi nazwę „Przygodowskazy 2023”. Podczas tej wyprawy montowaliśmy z wolontariuszami cały system przygodowskazów: ścianki, tablice, ekspozytory.

 

Podczas tych ekspedycji udało się w niezwykły sposób doświadczyć parków narodowych zmysłem powonienia. Jeden dzień był zapachem jednego parku. Pierwszy pełen eterycznych zapachów żywicy sosny, drugi owiany wiatrem i morską bryzą, trzeci grzybiczny z nutą rozkładających się liści, czwarty słodki od wody w rzece, a jeszcze inny ziemisty i skalisty. Po raz pierwszy zapachy parków narodowych stworzyły swoją opowieść. Do tego przeżycie  jesieni w wielu odsłonach – od pochmurnych, mokrych dni, przez słoneczne pełne wędrujących ptaków po złote od liści na drzewach i na ziemi. Niezapomniane doświadczenie.

Zobacz inne realizacje etapu

DZIECIĘCE PARKI NARODOWE W POLSCE

EDUKACYJNE EVENTY DZIKIEJ ODYSEI

MEDALION „OSTRZE PIONIERÓW”

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy