TAJEMNICZY KLUCZ NA REWERSIE

19 mar 24

Rewers medalionu skrywa tajemniczy klucz. Jest nim odpowiedź na pytanie, w jakiej kolejności można odkrywać parki narodowe. Jest to kolejność zgodna z „Opowieścią prowadzącą w głąb dzikiego królestwa” dostępną na stronie internetowej Dzikiej Odysei w zakładce PARKI i z kalendarzem zaproponowanym w poradniku Dzikiej Odysei w makiecie KALENDARZ PRZYGODY. Nie jest to jednak proste, aby zobaczyć na medalionie właściwą kolejność odkrywanych parków.  Zapraszamy do odkrywczej zabawy rodem z Indiana Jones.

 

Po dokładnym przyjrzeniu się symbolom widzimy, że są to ich lustrzane odbicia ułożone w pewnej kolejności. Wprawny odkrywca od razu zobaczy tu pułapkę pójścia na łatwiznę i odczytania kolejności zaczynając od symbolu kozicy. Do klucza należy podejść niczym archeolog odczytujący starodawne napisy wyryte w kamiennych tablicach starożytnego Egiptu. Zgodnie z metodą szlak należy przeczytać prowadząc palec z góry na dół, zaczynając od prawego końca szlaku i podążając w lewą stronę. Drugą możliwością oczytania drogi jest odbicie wszystkich symboli w miękkim materiale (najlepiej w plastelinie). Wtedy wszystko staje się proste i czytelne.

 

Symbole układają się w szlak ułożony we właściwej kolejności. Ostatnim etapem odczytania tajemniczego klucza jest poznanie jaki park narodowy kryje się za danym symbolem. Tu niezbędny jest OBRAZ PRZYGODOWSKAZU. Na nim znajduje się symbol Polski odbity w ziemi i wyłaniające się z niej symbole wykonane ze szlachetnego metalu. Symbole znajdują się w miejscu, lub w pobliżu prawdziwej lokalizacji parku narodowego. Tu potrzebna jest już prawdziwa mapa Polski z nazwami parków narodowych.

WIĘCEJ OPOWIEŚCI O MEDALIONIE

MEDALIONY W POLSKICH PARKACH NARODOWYCH

METAMORFOZA MEDALIONU

JAK ZDOBYĆ MEDALION

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy