METAMORFOZA MEDALIONU

15 mar 24

Wszystko w przyrodzie się zmienia, dojrzewa, nabiera charakteru, kształtu i koloru. Tak też się stało z naszym medalionem. Nie zawsze był takim, jakim znamy go dziś. Pierwotną wersją było „Ostrze pionierów”. Medalion „Ostrze pionierów” był pierwszym artefaktem, którym zostały obdarowane rodziny, które z sukcesem zakończyły wyzwanie i odkryły wszystkie parki narodowe.

 

Swoim kształtem przypomina ostrze kamiennego narzędzia używanego przez ludzi, którzy jako pionierzy w odległej przeszłości odkrywali terytorium lodowego olbrzyma, czyli lądolodu skandynawskiego. W ostrze wpisany jest krąg przyrodniczych symboli polskich parków narodowych oraz symbol Dzikiej Odysei® literki „D” oraz „O”. Nad przyrodniczym kręgiem widnieje napis: ODKRYWCA PARKÓW NARODOWYCH, a poniżej kręgu: Na Szlaku Dzikiej Odysei. Inspirujący jest także rewers. Znów pojawiają się przyrodnicze symbole parków narodowych, tym razem układając się w kształt przygodowego szlaku. Widnieje napis dedykowany historycznemu wyzwaniu: Ekspedycja Pionierów 2019-2021.  Gratulujemy rodzinom, które otrzymały medaliony w Sali Medalowej Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Gratulujemy podwójnie, bo tak unikatowych egzemplarzy nie otrzyma nikt inny.

 

Z czasem medalion uległ przemianie. Zostawiliśmy jego ponadczasowy i wymowny kształt, zmieniliśmy kolor metalu i podpisy, dopracowaliśmy szczegóły i zakodowaliśmy przyrodnicze symbole na rewersie. Od teraz ekspedycyjne zespoły będą obdarowane nową wersją medalionu. Nie możemy się doczekać najbliższej ceremonii medalowej.

WIĘCEJ OPOWIEŚCI O MEDALIONIE

NAZWA MEDALIONU: „OKO ODKRYWCÓW”.

EKSPOZYTOR MEDALIONU

JAK ZDOBYĆ MEDALION

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy