Refleksja rodziny Łuszczaków ze Słowińskiego PN

Dziennik wypraw

Safari po północnych rejonach dzikiego królestwa.

Rozpoczęcie ekspedycji uzupełniającej Dziką Odyseję od początku było nie lada wyzwaniem. Wyjechaliśmy do Słowińskiego Parku Narodowego o 2 w nocy, aby dotrzeć z domu na spotkanie z pracownikami Parku na godzinę 9. Na szczęście zdążyliśmy i zdobyliśmy wszystkie trzy bazy: Poldery przy jeziorze Gardno, przepławkę dla ryb na rzece Łupawie oraz Muzeum Parku, mieszczące się w Osadzie Latarników. Szczególnie spodobały nam się warsztaty o bursztynie oraz wystawy w Muzeum o pracy latarników.

Kolejnego dnia postanowiliśmy wybrać się do „Martwego lasu”, czyli miejsca, gdzie Bałtyk odsłonił ślady puszczy sprzed około 3 tysięcy lat. W tym miejscu trochę podumaliśmy o tym jak czas upływa i jak niesamowicie nasz świat się zmienił. W czasie naszych podróży po parkach odkrywamy wiele takich miejsc. Tam gdzie teraz są góry, niegdyś było morze. Tu gdzie jest nadmorska plaża, niegdyś była puszcza.

W międzyczasie spacerowaliśmy przez las do prawie pustej plaży, żeby napawać się widokiem morskich fal. Jedną z leśnych ścieżek wybraliśmy się też na najstarsze wydmy, porośnięte już lasem. Po drodze zaglądając do woliery dwóch bielików, które ze względu na stan zdrowia, nie mogłyby przeżyć na wolności.

Oczywiście, w czasie naszego pobytu w Słowińskim Parku Narodowym, nie zapomnieliśmy o największej jego atrakcji, ruchomych wydmach. W tym celu udaliśmy się do Łeby, skąd meleksem przejechaliśmy wprost pod wydmy. Potem około godzinny spacer po wydmach, aż do plaży. Przy upalnym słońcu, pustynny krajobraz robił wrażenie. Z wielką przyjemnością schłodziliśmy się w morzu, by potem przejść plażą kilka kilometrów z powrotem do Łeby.

Mimo przejścia ponad 20 kilometrów w ciągu tych trzech dni, czuliśmy się bardzo odprężeni. Nie sądziliśmy, że nad polskim morzem można jeszcze w okresie wakacyjnym zaznać ciszy i spokoju. Z wielką przyjemnością spacerowaliśmy po pięknych lasach i czystych plażach, podziwiając piękno nadmorskiej przyrody.

Pozdawiamy

Zobacz refleksje innych rodzin

Refleksja rodziny Nowickich ze Słowińskiego PN

Rodzina Nowickich

Rodzina Łodzińskich w Słowińskim PN

Skarbiec Rodzinnych Wspomnień

Refleksja rodziny Czajek ze Słowińskiego PN

Rodzina Czajek

Filmy
Zobacz filmy
Refleksje
Zobacz refleksje
Podcasty
Zobacz podcasty
Twórczość
Zobacz twórczość

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy