Refleksja rodziny Łuszczaków z PN Ujście Warty

Dziennik wypraw

Safari po północnych rejonach dzikiego królestwa.

Nasza wyprawa do kolejnego Parku Narodowego rozpoczęła się o trzeciej w nocy w sobotę. Tym razem dołączyła do nas Aniela – siostra Ignasia i Antosia, a autem wspólnie z nami podróżowali wujek Zbyszek z synem Stasiem. Do celu podróży, tj. siedziby Parku Narodowego Ujście Warty, dotarliśmy o godzinie 9.00. Wujek Krystian grą na bębnach zadbał o to, żebyśmy po dłuuugiej podróży obudzili się i w skupieniu oraz z uwagą wysłuchali opowieści o „Lodowym Olbrzymie”, który przed tysiącami lat odwiedził Polskę, mając istotny wpływ na kształt rzeźby terenu naszego kraju.

Następnie wraz z pracownikiem Parku udaliśmy się na wycieczkę po tzw. „betonce”, na której mogliśmy obserwować różne gatunki ptaków, w tym najbardziej liczne gęsi, żurawie, ale i olbrzymiego bielika.

W Parku natknęliśmy się także na naturalne kosiarki, które dbają o to, żeby teren Parku nie zarósł za bardzo chaszczami, a ptaki miały miejsce na znalezienie schronienia…..

Przed snem jeszcze raz udaliśmy się na teren Parku, żeby podpatrzeć ptaki, w trakcie ich powrotów do legowisk oraz podziwiać piękny zachód słońca.

Kolejnego dnia po zjedzeniu śniadania udaliśmy się do Kościoła na Mszę Świętą, a następnie pożegnaliśmy się z Parkiem Narodowym Ujście Warty i udaliśmy się w drogę powrotną do domu, w trakcie której planowaliśmy już podróż do kolejnego Parku Narodowego. Do zobaczenia na szlaku!!!

Zobacz refleksje innych rodzin

Rodzina Karczów w PN Ujście Warty

Skarbiec Rodzinnych Wspomnień

Rodzina Motrenko w PN Ujście Warty

Skarbiec Rodzinnych Wspomnień

Rodzina Hyży w PN Ujście Warty

Skarbiec Rodzinnych Wspomnień

Filmy
Zobacz filmy
Refleksje
Zobacz refleksje
Podcasty
Zobacz podcasty
Twórczość
Zobacz twórczość

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy