Refleksja rodziny Banysiów z Pienińskiego PN

Dziennik wypraw

Refleksja rodziny Banysiów z Pienińskiego PN

Dziką Odyseję rozpoczęliśmy ekspedycją do Pienińskiego Parku Narodowego. Wyruszyliśmy z Warszawy o trzeciej w nocy, by wczesnym rankiem rozpocząć naszą rodzinną przygodę, w składzie: mama Magda, tata Tomek, Asia, Franek i Agusia.

Sobotni dzień przywitał nas ciepłymi promieniami słońca, które oświetlały górskie wzniesienia mieniące się całą paletą jesiennych barw.

O godzinie dziesiątej zebraliśmy się w budynku Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie przy wspólnej zabawie, poznaliśmy innych pionierów Dzikiej Odysei.

Graliśmy na bębnach, śpiewaliśmy i słuchaliśmy ciekawych opowieści z dzikiego królestwa Tanzanii. Dowiedzieliśmy się też, jak tworzyć rodzinny dziennik ekspedycyjny.

W radosnych nastrojach wyruszyliśmy wraz z przewodnikiem, panem Adamem, na górskie szlaki Pienińskiego Parku Narodowego.

Okazało się, że miejsce to jest niezwykłe. Z opowieści pracownika parku najbardziej zainteresowały nas historie związane z życiem zamieszkujących tutaj motyli.

Na leśnych dróżkach widzieliśmy grzyby o różnych kolorach i kształtach, mchy, porosty, a nawet śluzowce.

Naszym pierwszym celem był szczyt Czertezik, skąd podziwialiśmy bajkowy górski krajobraz przecięty wijącą się rzeką Dunajec. Następnie zdobyliśmy Sokolicę i sprawdziliśmy, że słynna sosenka nadal tam rośnie!

Drugiego dnia naszej Dzikiej Ekspedycji wstaliśmy o piątej rano, by przywitać wschód słońca i podziwiać zapierający dech w piersiach “ocean mgieł” na Trzech Koronach. Było ciężko wyjść pod tak stromą górę, ale naprawdę było warto!

Do Warszawy wróciliśmy w radosnych nastrojach, szczęśliwi ze wspólnie spędzonego rodzinnego czasu na łonie natury!

Zobacz refleksje innych rodzin

Rodzina Cieślaków w Pienińskim PN

Skarbiec Rodzinnych Wspomnień

Refleksja rodziny Karczów z Pienińskiego PN

Skarbiec Rodzinnych Wspomnień

Refleksja rodziny Czajek z Pienińskiego PN

Rodzina Czajek

Filmy
Zobacz filmy
Refleksje
Zobacz refleksje
Podcasty
Zobacz podcasty
Twórczość
Zobacz twórczość

Kontakt

Chcesz przeżyć przygodę?
Skontaktuj się z nami!

tel: +48 509 818 228 email: biuroprasowe@dzikaodyseja.pl

Formularz kontaktowy