DZIKIE WYZWANIA Z DRAWIEŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
Podczas wizyty w Drawieńskim Parku Narodowym (20-22.08.2018) szukaliśmy inspiracji i rozwiązań, które moglibyśmy zastosować w naszym dziecięcym parku. Podjęliśmy się trzech zadań: zbudowania wodowskazu, domku dla płazów i gadów a także budki dla nietoperzy.

1.WODOWSKAZ
Pierwsze zadanie wykonane! Wodowskaz zbudowany! Najpierw trzeba było przygotować materiały. Wykorzystaliśmy do tego celu metalowy słupek. Wbiliśmy go w dno Leśnej Strugi i namalowaliśmy na nim kreski oznaczające wysokość wody w naszej rzeczce. To dobrze ze możemy widzieć zmiany poziomu naszej strugi. Jak myślicie w którym miesiącu wody jest najwięcej, a w którym miesiącu najmniej?

kontakt ok 2

2. ZIMOWY SCHRON DLA PŁAZÓW
Najpierw trzeba było wybrać odpowiednie miejsce. Najlepiej jak najbliżej wody. Później trzeba było zebrać kamienie. Nie było to łatwe bo w naszym parku jest ich bardzo mało, dlatego musieliśmy szukać gdzie indziej. Kiedy już zebraliśmy kamienie, z patyków ułożyliśmy podstawę schronu, na którą położyliśmy przeplatane patykami kamienie. W planach mamy powiększać nasz domek kolejnymi kamieniami.
Mamy nadzieje, że nasz hotel znajdzie mieszkańców.

kontakt ok 2

3. BUDKA DLA NIETOPERZY

Ostatnio w Dziecięcym Parku Narodowym Leśnej Strugi podjęliśmy się trzeciego zadania z Drawieńskiego Parku Narodowego – zbudowania budki dla nietoperzy. Na początku trzeba było przygotować materiały i zaplanować jak wyglądać będzie budka. Następnie zaczęliśmy wszystko ostrożnie przybijać do siebie gwoźdźmi. Kiedy wszystkie deski tworzyły już jedną całość nadszedł czas na zawieszenie budki na drzewie. Do tego celu wykorzystaliśmy wysoką drabinę. Jeszcze raz chcieliśmy podziękować panu Dariuszowi z Karkonoskiego Parku Narodowego, który wyjaśnił nam jak zbudować budkę dla nietoperzy.

kontakt ok 2

Już niedługo znów wyruszymy do Drawieńskiego Parku Narodowego, by podpatrzeć ciekawe rozwiązania i wprowadzić je do naszego Dziecięcego Parku Narodowego.

 

Piotr, Dyrektor Dziecięcego Parku Narodowego Leśnej Strugi
20-22.08.2018