kontakt ok 2
 

WIOSENNE SAFARI 1. (Poleski PN, Narwiański PN)

Wiosenne przygody rozpoczniemy w Poleskim PN, gdzie spróbujemy wytropić żurawie – bardzo płochliwe ptaki. Wsłuchamy się klangor tych wyjątkowych ptaków i tym samym wejdziemy w niezwykle żywą porę roku. Następnie udamy się do Narwiańskiego PN by wytropić skrzydlatych wędrowców. Gęsi w wielkich stadach przybywają nad Narew by odpocząć i nabrać siły – spróbujemy je odnaleźć. Na koniec weźmiemy udział w wodnym patrolu z pracownikami parku. Będziemy wyciągać z rzeki sieci zastawione przez kłusowników. Uratujemy kilka ryb.

 

kontakt ok 2
 

WIOSENNE SAFARI 2. ( Ojcowski PN, Biebrzański PN, Roztoczański PN)

Wiosna to czas przebudzenia dla wielu mieszkańców dzikiego królestwa. Wyruszymy do Ojcowskiego PN
by sprawdzić czy wszystkie nietoperze wyleciały już z jaskiń. Następnie pod osłoną nocy dotrzemy
do Biebrzańskiego PN by podziwiać nocne motyle, a w strugach wiosennego deszczu poznamy koniki polskie z Roztoczańskiego PN. Oprócz podziwiania dzikiego świata nauczymy się go badać – razem z pracownikami parku.

 

kontakt ok 2
 

WIOSENNE SAFARI 3. (Woliński PN)

Wyruszamy do Wolińskiego PN, by dokładnie poznać dziką wyspę. Razem z pracownikiem parku wypłyniemy na wodne safari super terenową łodzią przeznaczoną do obserwacji i badań. Następnie spotkamy się
z drapieżnym bielikiem i usłyszymy jego nawoływanie. Udamy się także do dzikiego hotelu – do Żubrowiska, w którym można zobaczyć żubry, sarny, dziki i jelenia, który skrzypi zębami aż włosy jeżą się na rękach! Porównamy też drapieżnego bielika z jego afrykańskim bratem. Na chwilę znów przeniesiemy się

 

kontakt ok 2
 

WIOSENNE SAFARI 4. (Poleski PN)

Wyruszamy do Poleskiego PN by wytropić pancerną żabę czyli żółwia błotnego. Poznamy pracowników parku, którzy od ponad dwudziestu lat zajmują się ochroną tego wyjątkowego mieszkańca parku.
Specjalnie dla żółwi stworzono warunki (jak w hotelu), by mogły przeżyć tam kilka pierwszych miesięcy,
a później cieszyły się pełną wolnością. Razem ze strażnikami żółwi będziemy je wypuszczać do poleskich stawów i potoków. Na koniec odwiedzimy Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt – dziki szpital.
Tam nakarmimy osieroconego łosia i zobaczymy innych dzikich pacjentów.

Zapraszam do organizacji interaktywnych widowisk.
Szczegóły organizacyjne i finansowe uzgadniam w korespondencji e-mail:

k.tyranski@rytmicznaradosc.pl

Do zobaczenia na edukacyjnym safari! Pa pa!
Niezapomniana przygoda trwa!