Witajcie!
Nazywam się Krystian Tyrański. Jestem miłośnikiem dzikiej przyrody, podróżnikiem, prezenterem radiowym i twórcą programów edukacyjnych dla dzieci. W swojej pracy realizuję misję budowania więzi dzieci z dziką przyrodą chronioną w parkach narodowych. Zależy mi, by dzieci zachwycały się pięknem dzikiego świata, poznawały jego wartość i aby z troską przejęły odpowiedzialność za dzikie królestwo w przyszłości.
W ramach realizacji tego wyjątkowego wyzwania stworzyłem Dziką Odyseję – ekspedycję edukacyjną 2017-2032.

W 2032 roku polskie parki narodowe będą obchodziły swoje 100 lecie. Mam nadzieję, że do tego czasu uda mi się wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie, by zainspirować nowe pokolenie niezwykłą ideą ochrony dzikiej przyrody w parkach narodowych.

Dzika Odyseja – ekspedycja edukacyjna 2017-2032 to wyzwanie, w ramach którego będę podejmował wiele projektów, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Chcę zrealizować wielkie marzenie, które zrodziło się w Parku Narodowym Serengeti w Afryce – stworzyć inspirujący program edukacji przyrodniczej dla dzieci.

*************

1 czerwca 1932 został powołany pierwszy park narodowy w Polsce. 1 czerwca! W tym dniu każdego roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
Tak, to bardzo wymowne. Parki narodowe są dla naszych dzieci, tworzone były z myślą o następnych pokoleniach. Parki narodowe są dziełem wielopokoleniowym. Każde pokolenie powinno być dobrze przygotowane, by objąć troską dziki świat i przekazać go dalej.

Wyruszmy razem w Dziką Odyseję, w edukacyjne safari! Podróżujmy w czasie – do obchodów 100-lecia polskich parków narodowych. Podróżujmy w przestrzeni – odwiedzajmy parki narodowe i angażujmy jak największą liczbę dzieci, aby poznały, szanowały i przejęły od tego pokolenia dzikie królestwo chronione w polskich parkach narodowych.

www.krystiantyranski.pl