kontakt ok 2
 

LETNIE SAFARI 1 (Gorczański PN)

Wakacyjną przygodę rozpoczynamy na ziemi ognistego jaszczura w Gorczańskim PN. Wyruszamy na poszukiwania salamandry plamistej. Wyzwanie podejmiemy z pracownikiem parku, który zajmuje się tym płazem od wielu, wielu lat. Będzie ciemno, mokro i dziko. Następnie za pomocą systemu ukrytych kamer będziemy poznawać życie karpackich rysi i wilków. Uda nam się zobaczyć też nagranie czworonożnego złodzieja – psa- który zabiera jedzenie rysiom. Będzie to doskonała okazja by porozmawiać o tym czy psy można prowadzać do parku bez smyczy.

 

kontakt ok 2
 

LETNIE SAFARI 2 (Słowiński PN)

Wyruszamy na dziką plażę chronioną w Słowińskim Parku Narodowym. Tam poznamy historię małego ziarenka piasku, które przybywa z Wolińskiego PN by stać się częścią piaskowego olbrzyma – czyli wędrującej wydmy. Nadmorskie plaże kryją też niezwykłą tajemnicę prastarej puszczy, która rosła nad brzegiem morza ponad dwa tysiące lat temu. Między piaskowymi olbrzymami spotkamy wyjątkowe drapieżne rośliny – rosiczki. Będziemy poznawać ich strategię polowania na owady.
Na koniec wyruszymy na patrol ze strażnikiem parku.

 

kontakt ok 2
 

LETNIE SAFARI 3 ( PN Gór Stołowych, Tatrzański PN)

Przed palącym słońcem i letnimi upałami schowamy się w górach. W Parku Narodowym Gór Stołowych ukryjemy się w błędnych skałach. Tam działa dzika klimatyzacja. Jeszcze chłodniej jest w tatrzańskich jaskiniach – w jaskini Mroźnej i Ciemnej – wejdziemy do nich! Letnie susze niestety źle wpływają na górskie mokradła i lasy. Zielone i wodne krainy potrzebują wody – bez niej giną. Zobaczymy zieloną gąbkę
i naturalny las górski.

 

kontakt ok 2
 

LETNIE SAFARI 4 ( PN Ujście Warty, Świętokrzyski PN, Pieniński PN)

Koniec lata jest wyjątkowo dziki! Wyruszymy na dziki zachód do PN Ujście Warty. Tam zaczynają zlatywać się skrzydlaci wędrowcy. Z pracownikiem parku weźmiemy udział w patrolu ornitologicznym. Po drodze zobaczymy naturalne kosiarki – krowy, które pomagają utrzymywać porządek na dzikim lotnisku dla ptaków. Następnie przeniesiemy się do Świętokrzyskiego PN by spotkać puszczyka, a na koniec wakacyjnej przygody zjemy pysznego oscypka w Pienińskim Parku Narodowym.

Zapraszam do organizacji interaktywnych widowisk.
Szczegóły organizacyjne i finansowe uzgadniam w korespondencji e-mail:

k.tyranski@rytmicznaradosc.pl

Do zobaczenia na edukacyjnym safari! Pa pa!
Niezapomniana przygoda trwa!