To miejsce dla wszystkich,
którzy chcą wyruszyć w niezwykłą wyprawę do polskich parków narodowych,
dla tych którzy już są w drodze i dla tych, którzy szukają dzikich inspiracji.

Stronę internetową, którą właśnie odwiedzacie, potraktujcie jak bazę strażnika parku narodowego zbudowaną gdzieś na skraju dzikiego królestwa. Tu znajdziecie wiele ciekawostek, porad, wskazówek, a także inspirujących materiałów, które pozwolą wam spojrzeć na polskie parki narodowe z dzikiego punktu widzenia. Dzika Odyseja to rodzinne wyzwanie i niezwykła przygoda, do której warto się przygotować. Zapraszam do bazy.

kontakt ok 2
 

 

 

Zaraz po wejściu do bazy można zauważyć wiszącą na ścianie mapę parku narodowego. Dzięki niej strażnik zna teren jak własną kieszeń. Zapoznajcie się zatem z mapą prezentującą parki narodowe, która znajduje się w tej bazie.
Jest tu: SZLAK DZIKIEGO ODYSEUSZA. Poznajcie jaką trasą warto wyruszyć,
by odwiedzić wszystkie 23 polskie parki narodowe. Szlak podzielony jest na osiem etapów, osiem rozdziałów przygody do przeżycia w terenie.

kontakt ok 2
 

 

 

Nieodłącznym elementem misji strażnika dzikiego królestwa jest praca w biurze.
Tam tworzone są raporty z terenu, artykuły opisujące dzikie życie i inne dokumenty.
W biurze zarządza się wszystkimi projektami realizowanymi w parku narodowym
i prowadzi korespondencje z organizacjami współpracującymi
z parkiem. W zakładkach: MISJA, PROJEKTY, WSPÓŁPRACA, KONTAKT
poznacie dziką bazę i wyjątkową misję jaką realizuje.

kontakt ok 2
 

 

 

W biurze strażnika dzikiego królestwa znajduje się tablica informacyjna.
Do niej przypina się kartki z najważniejszymi sprawami do załatwienia, nowe pomysły, ważne daty ale także pamiątki od dzieci – rysunki. One przypominają o przygodowych chwilach spędzonych razem z dziećmi w terenie. Poznajcie nasze przygody:
DZIECIĘCE PARKI NARODOWE i SZKOLNE SAFARI. W tych projektach dzieci uczą się chronić dzikie królestwo i opowiadać o nim w ciekawy sposób.

kontakt ok 2
 

 

 

W bazie strażnika dzikiego królestwa znajduje się biblioteczka z książkami, albumami
i dziennikami, dzięki którym można zgłębiać temat o parkach narodowych
i dowiedzieć się mnóstwo ciekawostek przed wyprawą.
Zapraszam do odwiedzin „wysp wiedzy”: DZIKIE SAFARI oraz DZIKIE KRÓLESTWO. Tam przeczytacie artykuły, raporty i opowieści. Będziecie wiedzieć jak podróżować.

kontakt ok 2
 

 

 

Strażnik parku narodowego spędza dużo czasu po za bazą. Wyrusza na patrole,
by stać na straży dzikiego terenu, bacznie go obserwuje, opiekuje się dzikimi mieszkańcami, godnie reprezentuje park po za jego granicami i uczy wszystkich jak szanować przyrodę. Spotkania z dziećmi i z rodzinami należą do jednych z wielu aktywności strażnika. My też możemy się spotkać! Na wyspie DZIKA PRZYGODA, poznajcie propozycje wyjątkowych widowisk, które można zrealizować w szkołach,
w domach kultury i w innych miejscach.

kontakt ok 2
 

 

 

Strażnik dzikiego królestwa ma do swojej dyspozycji radiotelefon, aby być w łączności z innymi strażnikami i komunikować się z nimi podczas trwania patroli lub akcji
w terenie. W naszej bazie też utrzymujemy łączność radiową. Zapraszam do odsłuchiwania audycji radiowych tworzonych specjalnie dla miłośników parków narodowych w Polskim Radiu Dzieciom. Wystarczy wejść na: DZIKIE RADIO
Życzę dzikiego słuchania!

kontakt ok 2
 

 

 

Za pomocą systemu ukrytych kamer zamontowanych w różnych częściach parku narodowego, strażnik poznaje ukryte życie dzikich mieszkańców i ma bezpośredni obraz z terenu. Dwadzieścia cztery godziny na dobę obserwuje dziką przyrodę.
Z zebranych materiałów tworzy filmowe raporty, by prezentować je wszystkim zainteresowanym. W naszej bazie także możecie oglądać filmy! Wejdźcie tu:
DZIKIE FILMY i zasubskrybujcie kanał, by być na bieżąco z nowymi odcinkami.

kontakt ok 2
 

 

Strażnik dzikiego królestwa jest także przewodnikiem po parku narodowym.
Po zakończonej wyprawie z grupą, przychodzi czas na świętowanie. Kiedy przy bazie rozpalany jest „ogień safari”, następuje uroczyste zakończenie. Przy ogniu miłośnicy parków narodowych łączą się ze sobą duchowo. Łączą się z zwłaszcza z tymi podróżnikami, którzy danego wieczoru rozpalają ognie w parkach narodowych na lwiej ziemi – w Afryce. Miłośnicy parków – zdobywcy dzikich krain, lubią być razem, opowiadać o swoich przeżyciach i przyrodniczych odkryciach. Przy ogniu wszyscy tworzą duchową rodzinę. Jeżeli chcecie poznać naszą „dziką rodzinę” i do niej dołączyć, wejdźcie tu: KLUB DZIKIEGO ODYSEUSZA

 

Cieszę, się, że odwiedziliście dziką bazę!
Jednak nie przebywajcie w niej za długo. To nie jest hotel ani schronisko.
Do bazy wejdźcie na chwilkę, zainspirujcie się i ruszajcie w Dziką Odyseję!

Do zobaczenia na dzikim szlaku pa pa!
Niezapomniana przygoda trwa!